Dat we op de Antillen gek zijn op gebak met alcohol erin, hoef ik je niet te vertellen. Meestal gaat de drank dan achteraf op de cake. Bij deze rode wijncake werkt het anders… hier gaat de wijn al vóór het bakken in het beslag!
Voor onze samenwerking met het Californische wijnmerk Barefoot mochten wij ’n lekker recept ontwikkelen waarbij wijn natuurlijk de hoofdrol speelt. Dát lieten we ons geen twee keer zeggen! Het werd al snel duidelijk: ’t wordt een lekkere (tulband) cake met rode wijn en hagelslag. Klinkt gek he? Maar de combinatie van de rode wijn, de smeuïge cake en het vleugje cacao die de hagelslag toevoegt is echt hemels.
Barefoot complimentencampagne
Dit recept maakten we als onderdeel van de Barefoot complimentencampagne. Zo’n leuk concept: een (online) complimentje voor iemand die het écht verdient. Hiervoor koos ik natuurlijk mijn lieve nichtje Gio. Dat is namelijk echt mijn ‘hero’ en ze mag van mij elke dag wel ’n complimentje krijgen.
Mijn nichtje verhuisde naar de andere kant van het land om bij haar geliefde en haar gezin te zijn. Ze kreeg op jonge leeftijd drie bonuskinderen van haar vrouw en vorig jaar is ze bevallen van een prachtige zoon. Wat ik zo aan haar bewonder is dat ze heerlijk zichzelf is en anderen accepteert voor wie zij zijn. Altijd wanneer ik bij haar en haar gezin ben, heb ik het gevoel dat ik echt 100% mezelf kan zijn, zonder dat er oordelen geveld worden.
Zo’n warm gevoel als zij me kunnen geven, dat vind ik verder alleen thuis. Ik ben dan ook superblij met ons contact en we kunnen niet wachten om na alle corona-gebeuren weer lekker bij ze op bezoek te gaan. Mijn allergrootste compliment dus!
![rode wijncake met hagelslag barefoot wijn recept](https://www.antilliaans-eten.nl/wp-content/uploads/2021/03/3-1.jpg)
Barefoot gelooft in mensen samen te brengen. Met wijn.
Barefoot gelooft dat het leven leuker is als we samen zijn. Daarom is het de missie van Barefoot om iedereen kennis te laten maken met wijnen die leuk, smaakvol en betaalbaar zijn.
En niet alleen dat… maar wist je dat Barefoot zich ook al sinds 1988 keihard inzet voor de LGBTQ+ gemeenschap? Het wijnmerk is in 1965 in Californië ontstaan en al decennialang staan ze voor inclusiviteit, diversiteit en een positieve boodschap. Hoe gaaf is dát?
Waar de meeste merken terugdeinzen om zich te mengen in deze maatschappelijke discussie, staat Barefoot op de barricades om te strijden voor gelijkheid.
Sinds 1995 maakt het team van Barefoot meer dan 30 verschillende soorten wijn en die zijn naast lekker ook nog ‘ns vriendelijk geprijsd. Je kunt deze Californische wijn in Nederland onder andere vinden bij PLUS, Poiesz, Hoogvliet, Makro en online via perfectewijn.nl
Het recept
Voor dit recept maakten wij gebruik van de rode Malbec wijn van Barefoot. Dit is een volle stevige rode wijn, met een zachte smaak. Perfect om te drinken bij rood vlees, maar dus ook onweerstaanbaar lekker in deze cake.
Ik bakte de cake in een tulbandvorm van 24 centimeter. Uiteraard kun je hem ook in een cakeblik of zelfs springvorm bakken.
Ingrediënten:
![rode wijncake met hagelslag barefoot wijn recept](https://www.antilliaans-eten.nl/wp-content/uploads/2021/03/5-1.jpg)
- 300 gr roomboter, op kamertemperatuur
- 200 gr kristalsuiker
- 100 gr bruine basterdsuiker
- 5 eieren, op kamertemp
- 375 gr zelfrijzend bakmeel
- 100 gr (pure) hagelslag
- 2 zakjes/eetlepels vanillesuiker
- 250 ml rode wijn (Malbec, Barefoot)
- 1 el cacaopoeder
- 2 tl kaneel
- poedersuiker, om te bestrooien
Bereiding rode wijncake
Verwarm de oven voor op 175 graden en vet een bakvorm in met boter.
Meng de roomboter, de suiker en de eieren in een grote kom. Dit kun je het beste doen met een garde of mixer. Wanneer het mengsel schuimig is, kun je het bakmeel toevoegen.
Voeg nu ook de rode wijn, de vanillesuiker, de cacao en de kaneel bij het mengsel en roer het geheel tot een stevig beslag.
Meng als laatste de hagelslag door het beslag. Stort het beslag daarna in de bakvorm en zet deze in de oven.
Bak de rode wijncake in ongeveer 60 minuten gaar, of tot een satéprikker er schoon uit komt.
Na het bakken kun je de tulband op een rooster omkeren. Wanneer de cake is afgekoeld kun je hem bestrooien met wat poedersuiker en aansnijden. Eet smakelijk!
Social media
Wil je op de hoogte blijven van mijn nieuwe recepten? Volg me dan op FACEBOOK, INSTAGRAM, TIKTOK of PINTEREST. Hier plaats ik leuke updates, nieuwtjes en tips die bij de recepten horen.
Voor de nieuwste video's kun je je gratis abonneren op mijn YOUTUBE kanaal.
![recipe image](https://www.antilliaans-eten.nl/wp-content/uploads/2021/03/snippet-2.jpg)
![1star](https://www.antilliaans-eten.nl/wp-content/plugins/all-in-one-schemaorg-rich-snippets/images/1star.png)
![1star](https://www.antilliaans-eten.nl/wp-content/plugins/all-in-one-schemaorg-rich-snippets/images/1star.png)
![1star](https://www.antilliaans-eten.nl/wp-content/plugins/all-in-one-schemaorg-rich-snippets/images/1star.png)
![1star](https://www.antilliaans-eten.nl/wp-content/plugins/all-in-one-schemaorg-rich-snippets/images/1star.png)
![1star](https://www.antilliaans-eten.nl/wp-content/plugins/all-in-one-schemaorg-rich-snippets/images/1star.png)